Bahadır Selvi, PMP
Bahadır Selvi, PMP

Bahadır Selvi 2005 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi’nden Matematik Mühendisi olarak mezun oldu. Dil eğitimi ve yüksek lisans çalışmaları için 2 yıl Almanya’da kaldı. Yurda döndükten sonra Minerva Yazılım’da işe başladı. Burada ERP yazılımının muhasebe, lojistik-depo yönetimi, tedarik zinciri, sabit kıymet, perakendecilik, kalite yönetimi, bütçe yönetimi gibi tüm temel modüllerinde danışmanlık yaptı. Mücevherden, hizmet sektörüne, mali danışmanlıktan otomotiv, enerji, üretim, ithalat-ihracat ve perakende sektörlerine kadar onlarca proje yönetti.

2013 yılı ortalarında Obase’de işe başlayan Bahadır, burada ERP, ürün geliştirme, e-ticaret, native mobil, veriambarı gibi farklı alandaki projelerde yöneticilik yaptı. Şirketteki proje yönetim süreçlerinin iyileştirilmesi ve çevik dönüşüm süreçlerinde öncü rol aldı, projelerde scrum master olarak görev yaptı.

Ekim 2015’te Experteam’e katılan Bahadır, 5 aydır Experteam’de proje yöneticiliği yapmaya devam etmektedir. Evli olup, ingilizce ve almanca bilmektedir.

Burçak Akbıyık Keten, PMP, PMI-ACP- SCRUM
Burçak Akbıyık Keten, PMP, PMI-ACP- SCRUM

Burçak Akbıyık Keten, Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Lisansını tamamladıktan sonra kariyerine Yazılım Uzmanı olarak başlamıştır.  Daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi Yazılım Mühendisliği Yüksek Lisans Programını tamamlarken Kıdemli Yazılım Uzmanı ve Proje Yöneticisi olarak iş hayatına devam etmiştir. PMP, PMI-ACP, ScrumMaster gibi sektöre özel sertifikaları kazanmış, sırasıyla Roche Müstahzarları San.AŞ, Odeabank ve Sanofi Sağlık Ürünleri firmalarında IT Proje Yöneticiliği görevinde bulunmuştur. Şuanda Hollanda’da ikamet etmektedir.

D.A., PMP
D.A., PMP

1987 senesinde İstanbul’da doğmuştur. Lisans derecesini Endüstri Mühendisliği branşında Doğuş Üniversitesi’nden 2011 senesinde aldıktan sonra üretim, lojistik, bilgi sistemleri sektörlerinde tedarik zinciri yönetimi, iş analizi, proje yönetimi alanlarında çalışan D.A. 2015 senesinde PMP Sertifikası alarak kariyerine Proje Yöneticisi olarak devam etmektedir.

ERKAN ÇİNKO, MSc, PMP, PSM I
ERKAN ÇİNKO, MSc, PMP, PSM I

Erkan Çinko, 1981’de Almanya’da doğmuştur.

Çocukluğu Almanya’da, öğrenim hayatı ise İstanbul’da  geçmiştir. Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra yine aynı üniversitede Endüstri Mühendisliği ana bilim dalı Sistem Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

10 yılı aşkın bir süredir Bilişim ve Sigorta sektöründeki firmalarda İş Analizi, Proje Yönetimi, Agile Solutions ve İş Geliştirme departmanlarında yöneticilik yapmıştır.

Birçok kamu ve özel sektör projelerinde, analiz departmanı yönetimi, proje yönetimi, ekip yönetimi konularında yönetici olarak yer aldı.

2015 yılı başında Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’ndeki Agile Transformasyon Projesinde görev aldı. Yine aynı kurumda 2016 yılında Proje Yönetim Ofisi Müdürlüğü’ne getirilerek Proje Yönetimi Ofisinin yeniden yapılanması ile ilgili çalışmalara başladı.

Proje Yönetimi konusunda dünya standartlarını belirleyen ve merkezi ABD’de bulunan Project Management Institute (PMI) üyesi olup, bu kurumdan PMP(Project Management Professional) sertifikasına sahiptir.

Aynı zamanda scrum.org tarafından verilen Professional Scrum Master I (PSM I) sertifikasında da sahip olan Erkan Çinko, Agile Çözümler üzerine inceleme ve araştırma çalışmalarını devam ettirmektedir.

Mete Mazlum, PMP, PSM1
Mete Mazlum, PMP, PSM1

Mete Mazlum 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak mezun oldu. 2014 yılında yüksek lisans derecesini (Endüstri Mühendisliği) aynı üniversiteden aldı. 6 yılı aşkın bir süredir teknoloji, ilaç, finans ve bankacılık sektöründeki firmalarda iş analizi, süreç ve proje yöneticiliği rollerinde uluslar arası projelerde çalıştı. Unicredit’de (Yapi Kredi Bankası) proje ofisinde proje yöneticisi olarak çalışmaya devam etmektedir. 2013 yılından itibaren PMI’ya katılmıştır, PMP® ve PSM 1 sertifikasına sahiptir. Scrum master ve proje yöneticisi olarak kariyerine devam etmektedir.

Metin Örnek PMP, SA, SAFE, COBIT
Metin Örnek PMP, SA, SAFE, COBIT

* 25 yıllık Bilgi Teknolohjileri ve Proje Yönetimi kariyeri, özellikle Bankacılık ve Üretim (Tekstil, Kimya, Metalürji) sektörlerinde

* Finansbank’ın BT hizmet sağlayıcısı Ibtech şirketinde Proje Portföy Yöneticisi

* Project Management Institute (PMI) Turkey Chapter, 2015 Yılı Başkanı

* İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektronik ve Haberleşme Mühendiliği Bölümü, 1990 mezunu

* Özyegin Üniversitesi, Executive MBA, 2013 mezunu

* Uluslararası proje ve programlarda profesyonel proje ve program yönetimi deneyimi, ABD, İngiltere, Hollanda, İspanya, Rusya, Romanya, Malta, Finlandiya, Avustralya ve İtalya

* Şirketin üst düzey stratejileri ile BT proje ve operasyonlarının uyumundan sorumlu portföy yönetimi deneyimi

* Proje Yönetimi eğitim ve danışmanlık deneyimi

* En üst seviye yöneticilerden yönetici adaylarına kadar çeşitli seviyelerde verdiği eğitimlerin ders konularından bazıları; “Proje Yönetimi Farkındalığı”, “MS Project ile Projelerin Yönetimi”, “Proje Yönetiminde İnsan Kaynağı Yönetimi”, “Proje Değişiklik ve Motivasyon Yönetimi”, “PMP Sertifika Sınavı Hazırlık Eğitimi”, “Projelerde Kapsam-Zaman-Maliyet Yönetimi”, “Risk Yönetimi”

* PMP Sertifikası, Project Management Institute, 2005

* Scaled Agilist (SA) Sertifikası, Scaled Agile Framework (SAFE), 2015

* COBIT sertifikası, ISACA, 2008

* Clarity Fonksiyonel Yönetici Sertifikası, CA, 2009

* Oracle DBA sertifikası, 1989

* HP-UX Unix Sistem Yönetici sertifikası, 1989

* İngilizce, Fransızca

* Fotoğraf çekmek, 1986’dan beri

Nasuh AKIN, PMP, ITIL
Nasuh AKIN, PMP, ITIL

Nasuh AKIN, 2004 senesinde Doğu Akdeniz Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kariyerine yazılım geliştirme mühendisi olarak başlayan Nasuh AKIN ağırlıklı Telekom sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerdeki kuruluşlarda yazılım geliştirme, analist, danışman ve proje yöneticisi pozisyonlarında görev almıştır. Halen Türk Telekom’un iştiraki olan Innova Bilişim Çözümleri Şirketi’nin TELCO BSS-OSS çözümleri bölümümde proje yöneticisi olarak görev almaktadır.

Nasuh Akın’ın uzmanlık alanları; CRM, Order Management ve Dijital Dönüşüm uygulamalarının proje ve risk yönetimi, maliyet ve zaman yönetimi ile değişim ve süreç yönetimi’dir.

PMP, ITIL, eTOM ve Frameworx Overview sertifikalarına sahip olan Akın, evli ve bir erkek çocuk babasıdır. 

Ozan Ayyıldız, PMP, PMI-ACP
Ozan Ayyıldız, PMP, PMI-ACP

Ozan Ayyıldız, İzmir’de doğmuştur. İzmir Atatürk Lisesi’nden sonra Yıldız Teknik Üniversitesi Matematik Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

Türkiye’nin en prestijli bankalarının Bilgi İşlem bölümlerinde on yılın üzerinde İş Analisti ve Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. (Denizbank, Intertech A.Ş.- Sberbank Group, HSBC, Eurobank, Citibank)

Halen Denizbank, Intertech A.Ş şirketinde, IT Program ve Proje Yöneticisi olarak hizmet vermektedir. İnsanlara, farklı kültürlere, yeni projelere ve yeni topluluklara katılma konusunda heyecan duymaktadır.
PMI topluluğuna ve PMI Türkiye’ye 2008’de katılmıştır. PMP ve PMI-ACP sertifikalarına sahiptir.

Yakup Toraman, PMP
Yakup Toraman, PMP

Yakup Toraman Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 2006 yılından itibaren değişik sektörlerde, orta ve büyük ölçekli şirketlerde yazılım projelerinde iş analisti, danışman, proje yöneticisi ve ürün yöneticisi olarak çalıştı. Proje yönetimi metodolojileri, bu metodolojilerin yazılım projelerine olan etkisi, metodolojilerin özellikle ERP projelerine uygulama şekilleri ve yazılım projelerinde iletişim konuları özel ilgi alanlarıdır.

Microsoft tarafından verilen “Managing Dynamics Implementations” ve PMI tarafından verilen “Project Management Professional” sertikalarına sahiptir.

Sivil Toplum Örgütleri’nde proje yönetimi ve takım iletişimi konularında da sertifika ve deneyim sahibidir.

Yıldız Erkan, PMP
Yıldız Erkan, PMP

Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğinden mezun oldu. Tübitak’ta part time çalıştı.  Yapı Kredi Teftiş Kurulu’nda müfettiş olarak iş hayatına başladı. Garanti Teknoloji ve IBTECH’te  risk yönetimi, proje yönetimi, süreç iyileştirme, kalite ve denetim konularında çalıştıktan sonra Tekstilbank Teftiş Kurulunda görev aldı. Şu anda Burgan Bank’ta BT Denetimi Birim Müdürü olarak çalışmakta.Türkiye Bankalar Birliği’nde COBIT konusunda eğitim vermektedir.

 RIDVAN AKÇİÇEK PMP, PSM I, COBIT, ITIL
RIDVAN AKÇİÇEK PMP, PSM I, COBIT, ITIL

1982 yılında İstanbul’da doğan Rıdvan, Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Beykent Üniversitesi’nde MBA yapmıştır.

10 yılı aşan profesyonel kariyerinde Teknoloji, Üretim, İlaç, Finans, Sağlık gibi farklı sektörlerde Yazılım Mühendisliği, Analistlik, BT Süreç Yöneticiliği, Proje, Program ve Portföy Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.  Bu süreçte yurt içi ve yurtdışı birçok projenin yönetiminde görev almıştır.

2012 yılında göreve başladığı Acıbadem Sağlık Grubu’nda Proje Yönetim Ofisi kurulması çalışmalarını bizzat yürüterek, yapılan organizasyon değişimi ile Proje Yönetim Ofisi Müdürü olarak kariyerini devam ettirmektedir.  

Daha önce COBIT ve ITIL sertifikaları da bulunan Rıdvan 2013 yılında PMP sertifikasını alarak PMI ailesine katılmıştır. Profesyonel kariyerinin yanında kar amacı gütmeyen bir organizasyon olan PMI Türkiye’de İletişim Direktörü olarak görev almaktadır.  

2015 yılında Proje Eğitim Merkezi (PEM) eğitmen kadrosuna dahil olmuştur. Bu süreç içerisinde PSM I sertifikasını da alarak birçok katılımcıya Agile, Scrum ve Proje Yönetimi eğitimleri vermiştir.

Yılların vermiş olduğu birikim ile klasik Proje Yönetim metotlarının yetersiz kaldığı konularda Agile pratiklerin başarısını destekleyerek sektör uzmanları ile bir araya gelip ALL4AGILE’ın kurucularından olmuştur.

Erim Yılancıoğlu PMP
Erim Yılancıoğlu PMP

Erim Yılancıoğlu 2011 yılında Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini tamamlayarak yüksek onur derecesi ve bölüm üçüncülüğü ile mezun oldu. Şu an Kıdemli Yazılım Uzmanı olarak çalıştığı Industrial Application Software (IAS) şirketinde 2011 itibariyle otomotiv, makine, plastik, ambalaj ve tekstil sektörleri başta olmak üzere on beşten fazla ERP projesinde önemli görevler aldı. Geliştirme ekibi ile birlikte sayısız iş uygulamalarına imza atmanın dışında ERP Entegre Proje Yönetimi ve Bilgi Yönetim Sistemi modülleri onun koordinasyonuyla geliştirildi. 2015 başında aldığı PMP sertifikası ile proje yönetimi bilgi birikimini taçlandırıp Agile vs. Waterfall konusunda uzmanlaştı. Proje Eğitim Merkezi (PEM) eğitmen kadrosuna dahil oldu ve birçok katılımcıya Agile, Scrum ve Proje Yönetimi eğitimleri verdi. ALL4AGILE kurucularının en genci olarak araştırmaya ve geliştirmeye devam ediyor. Proje yönetimi, agile, kapasite planlama, üretim ve stok yönetimi uygulamaları, ERP sistemleri alanlarında deneyime sahiptir.

Gamzegül Babuna, PMP, ITIL
Gamzegül Babuna, PMP, ITIL

Gamzegül Babuna 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi MIS bölümünden mezun oldu ve 2005 yılında aynı üniversitede Executive MBA yaptı. 2000-2004 yılları arasında Bimsa’da Çözüm Uzmanı olarak IBM’in de içinde bulunduğu çok sayıda firma için çeşitli uygulamalar geliştirdi ve son bir sene SAP SD modülü danışmanlığı yaptı. Bimsa’dan ayrıldıktan sonra Imperial Tobacco’da Satış Planlama Analisti ve Shaya’da Tedarik Zinciri Analisti olarak birer yıl süreyle görev aldı. 2007 yılında tekrar IT dünyasına dönerek adidas Group IT departmanında İş Analisti ve ardından İş Çözümleri Müdürü  olarak yaklaşık 7 yıl çalıştı. adidas’ta çok sayıda uluslararası ERP projesi yönetti ve özellikle satış, tedarik zinciri, lojistik ve finans iş süreçlerinin geliştirilmesini sağladı. 2014 yılı ikinci yarısında PMP ve ITIL sertifikalarını aldı. Son olarak Koton’da Süreç Geliştirme ve Proje Yönetimi Grup Lideri olarak çalıştı. Proje yönetimi, iş çözümleri yönetimi, süreç geliştirme ve ERP sistemleri başlıca uzmanlık alanlarıdır.

Mete Aydın, MBA, PMP, ITIL, PSM1
Mete Aydın, MBA, PMP, ITIL, PSM1

Saint Benoit Fransız Lisesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Lisans ve Bilgi Üniversitesi MBA Yüksek Lisans derecesine sahip olan Mete Aydın, 2002 yılından bu yana profesyonel olarak Bankacılık-Finans sektöründe çalışmakta olup şu anda ILab Holding/Sigortam.net Proje Yönetim Ofisi Yöneticisi olarak görev yapmaktadır. Süreç ve Proje Yöneticiliği deneyimine ilaveten danışmanlık sektörü deneyimine de sahip olan Mete çok iyi derecede Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Mete Aydın, PMI Türkiye’de Üyelik İlişkileri Direktörlüğü görevini de yürütmektedir.

GANI ÇATKAL, MBA, MEM, PMP
GANI ÇATKAL, MBA, MEM, PMP

Gani Çatkal 1987 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme bölümünden mezun olmuştur. Askerlik görevinden sonra Amerika Birleşik Devletlerinde Arkansas Üniversitesinde MBA programını tamamlamıştır. 1994 yılında dünyanın en büyük altın üreticisi olan Newmont Mining Corporation firmasında Uluslararası IT proje müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Görev sorumluklarını özetlersek: İş entegrasyon projeleri için baştan sona proje yönetimi liderliği, portal ve uluslararası seviyede uzaktan erişim ve mobil çözümler, global NOS ve email, intranet, doküman yönetimi ve SharePoint entegrasyon projelerinin yönetimi. IT operasyonları, internal proses ve prosedürlerin analizi ve bu analizler sonucunda tespit edilen açıkların ve iyileştirme çalışmalarının yönetilmesi, yüksek standartta güvenlik mekanizmalarının devreye alınması. Detaylı iş gereksinimlerinin tespiti ve bu gereksinimlere yönelik en etkili teknik altyapının belirlenmesi, sistemlerin devreye alınma stratejilerinin ve geçiş planlamanın oluşturulması, yönetim, haberleşme ve değişim kontrol süreçlerinin uygulanması. Kalite hedeflerinin KPI analizleri ile gerçekleştirilmesi. Yönetim dashboard ve performans raporlamalarının, risk register, etki analizi ve WBS yapısının üretilmesi. Denver’da çalıştığı süre içerisinde University of Colorado at Boulder’da Master of Engineering Management (MEM) programını tamamlamıştır. Newmont Mining şirketinde 10 senelik bir iş hayatından sonra 2005 senesinde yurda dönmüştür. PMP sertifikasına sahip olan Gani Çatkal, Agile ve geleneksel Waterfall proje yönetimi eğitimleri vermektedir. Türkiye’de major IT projelerin yönetimini yapmakta ve PMO fonksiyonlarını üstlenmektedir. Gebze Organize Sanayi Bölgesinde bulunan Turkcell’in 22.000 m2 büyüklüğündeki veri merkezinin dizayn proje yönetimini gerçekleştirmiştir. 2012 yılından itibaren Mercedes-Benz Türk A.Ş. IT departmanında project yönetimi ve PMO alanlarında danışmanlık yapmaktadır. Agile proje yönetimi standartları ve teknikleri; mobil çözümler, güvenlik, sanallaştırma, otomatik yazılım dağıtım sistemi, veri merkezi dizaynı, encrypted veri yönetimi, ISO 27001, Citrix XenApp, envanter yönetimi, yazılım lisans takip sistemi, veri depolama mimarisi, SSL VPN, güvenli üretim networkü ve SharePoint portal projelerine uygulanmıştır.

Deniz Mert Eryiğit, PMP
Deniz Mert Eryiğit, PMP

Deniz Mert Eryiğit, 2008 yılında Başkent Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır. 2007 yılında Tepe Teknoloji’de, Ulusal Bilgi Bankası projesinde yazılım uzmanı olarak iş hayatına başlamıştır. Aynı sene Microsoft tarafından verilen MCSD.NET, MCAD.NET ve MCAD sertifikalarını almaya hak kazanmıştır. 2008 yılında Compu Group Medical çatısı altında, sağlık sigortacılığında geri ödeme ve provizyon sistemleri ile ilgili projelerde görev almıştır. 2011 yılında Türk Telekom grubuna katılarak İnnova Bilişim Çözümleri A.Ş ve Assistt A.Ş. bünyesinde çeşitli görev ve projelerde rol almıştır. 2012 yılından itibaren Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) Projesinde Teknik Proje Yöneticisi olarak iş hayatına devam etmektedir. 2013 yılında PMP sertifikasını alarak PMI ailesine katılan Deniz Mert Eryiğit, çevik yazılım geliştirme süreçlerine ek olarak Network ve Sistem mimarileri konusunda da uzmanlığa sahiptir.

Ş. Ali Saraçoğlu, MBA, PSM, PSPO, ITIL
Ş. Ali Saraçoğlu, MBA, PSM, PSPO, ITIL

Ş. Ali Saraçoğlu, Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri bölümünü bitirerek, Yazılım Mühendisi olarak iş hayatına katılmış, sektörün lider şirketlerinde farklı projelerde çalışarak alanında tecrübe kazanmıştır. Ardından kariyerini Proje Yönetimi alanında ilerletmeye karar vermiş; bankacılık, finansal modüller ve e-Donusum başta olmak üzere birçok farklı iş kolunda Proje Yöneticisi olarak çalışmıştır. Şuanda İş Sürekliliği Koordinatörü unvanı ile görev ve sorumluluklarını sürdürmektedir. Proje Yöneticisi ve İş Sürekliliği Koordinatörü unvanları dahilinde; ISO/IEC 27001 ve ISO/IEC 20000 alanlarında da Baş Denetçi (Lead Auditor) sertifikasına sahip olan Ali; GIB ve BTK gibi devlet kaynaklı tebliğler doğrultusunda gereksinimleri belirlenen projelerin yönetiminden ve Bilgi Teknolojileri denetimlerinin koordinasyonundan sorumludur.

Bilgi bankamıza göz atın.