Agile dünyasına bir yolculuğa çıkalım.

Çevik felsefenin doğuşu, geleneksel proje yönetimi metodolojisi ile karşılaştırılması, çeşitli çevik yaklaşımların ortak ve farklı yanları ile çevik dünyaya yolculuğumuza başlıyoruz. Böylelikle çevik evrimin sırlarını paylaştığımız katılımcılar, neden çevik? sorusuna derinlemesine bir cevap buluyor, aynı zamanda da çevik kültürü benimsemek adına çevik ilkeler ve değerler konusunda köklü bir bilgi birikimine sahip oluyorlar.   

Yolculuğumuza en yaygın çevik yaklaşım olan scrum ile devam ediyoruz. Scrum yaklaşımının bilinenin aksine sadece müşteri isteklerine hızlı cevap verebilme olmadığını, hızlı olmanın ötesinde daha neler sakladığını katılımcılar ile paylaşıyoruz. Böylelikle scrum yöntemini, yarattığı tüm fırsatlar ve barındırdığı riskler ile beraber değerlendirebilme imkanı bulan katılımcılar, biz nerede yanlış yapıyormuşuz? sorusuna kendi kendilerine cevap verebilerek, kurumlarına özgü uygun çevik yöntemin nasıl olması gerektiği konusunda kapsamlı fikir sahibi oluyorlar.  

Yolculuğumuzun sonunda teoride öğrendiklerimizi gerçek hayata uyarlama pratiği yapabilmek adına scrum atölye çalışması yapıyoruz. Böylelikle scrum yaşam döngüsünün tüm aşamalarını örnek bir proje ile tatbik eden katılımcılar, bunları nasıl uygulayacağız? sorusuna cevap olabilecek bir etkinlik içinde yer almış oluyorlar.

Bu eğitim, Profesyonel Scrum Temelleri Eğitimi kapsamında Scrum süreçlerini, global geçerlilik içerisinde en pratik şekilde öğretmeyi amaçlar. Teori ve uygulamayı bir araya getirerek; teknikler, roller ve temel bilgiler anlamında, Scrum’ın çalışma alanları konusunda deneyim sahibi olmak isteyen herkes açısından ortak fayda yaratır. Ayrıca; rol bazlı sertifikasyonlar olan Profesyonel Scrum Ürün Sahibi (PSPO), Profesyonel Scrum Master (PSM) ve Profesyonel Scrum Geliştirmeci (PSD) için de temel bir yapı oluşturmaktadır.

Agile ve Scrum Temelleri Eğitimi’nin Ardından İstediğiniz Uluslararası Sertifikanın Eğitimini Ücretsiz Veriyoruz!

PSM E-Öğrenme Eğitimi PSM E-Öğrenme Eğitimi
PSM E-Öğrenme Eğitimi
PSPO E-Öğrenme Eğitimi PSPO E-Öğrenme Eğitimi
PSPO E-Öğrenme Eğitimi
PMI-ACP E-Öğrenme Eğitimi PMI-ACP E-Öğrenme Eğitimi
PMI-ACP E-Öğrenme Eğitimi

Kimler Katılmalı?

Proje yönetimi ya da Scrum alanlarında kendini geliştirmek isteyen proje yöneticileri, iş analistleri, çözüm mimarları, geliştirmeciler, geliştirme ekibi liderleri, test uzmanları, ürün yöneticileri vb. kişi ve takımlar.

Sertifikasyon : PSF
Süre : 3 Gün
Kategori : Uygulamalı Sınıf Eğitimi
Kimler Katılmalı? : proje yöneticileri, iş analistleri, çözüm mimarları, geliştirmeciler, geliştirme ekibi liderleri, test uzmanları, ürün yöneticileri

 

Ücretsiz AGILE WEBINARLARIMIZI Kaçırmayın

Kasım ve Aralık aylarında gerçekleşecek olan Webinarlarımıza hemen kayıt olabilirsiniz.Detaylı Bilgi İçin Tıklayın

Agile ve Scrum Eğitimleri İş Analizi İle Daha Güçlü

PMP Eğitimine Katılanlara Agile ve Scrum Temelleri %50 İndirimli